איך לבחור את גודל התרמיל שמתאים לי?
תרמיל גדול (85 ליטר) תרמיל קטן (55 ליטר)?
תרמיל או מזוודה?
איך לבחור את גודל (נפח) התרמיל שמתאים לטיול שלך?
א. כמה כללי אצבע – כללים שנכונים ברוב המקרים – לא נבדקו מדעית

 אין הבדל בגודל התרמיל שצריכים לטיול של שבועיים לעומת טיול של שנה – אחרי שבוע עד 10 ימים מכבסים את הבגדים

 ככול שהתרמיל פחות כבד, הטיול שלכם יהיה יותר נעים 

 

 ככול שהתרמיל שלכם יותר גדול – הוא יהיה יותר כבד

 ככול שהטיול שלכם יותר דינמי עדיף שהתרמיל שלכם יהיה יותר קטן וקל

 אז מה משפיע על בחירת נפח התרמיל?

תענו לעצמכם על 3 שאלות: 

1. האם בכוונתכם לקחת שק שינה? אם כן, רצוי שגודל התרמיל יהיה 65 ליטר ומעלה 

2. האם בכוונתכם לקחת גזייה וכלי בישול? אם כן, רצוי שגודל התרמיל יהיה 65 ליטר ומעלה. אם עניתם פעמיים כן, עדיף תרמיל בנפח 75 ליטר ומעלה.

3. האם באופי שלכם אתם מעדיפים לקחת יותר (ליתר ביטחון) או דוגלים במקסימום אם נצטרך נקנה שם? לדוגלים ב-לקחת ליתר ביטחון יתאים תרמיל בנפח 70 ליטר ומעלה הדוגלים המקסימום נקנה שם יוכלו להסתדר עם תרמיל בנפח קטן יותר (כ-60 ליטר)

תרמילים בנפח קטן כ50 ליטר יכולים להתאים למטיילים מנוסים שיודעים לקחת רק את מה שצריך ולארוז את הציוד באופן יעיל.  

על מה חשוב להסתכל בבחירת תרמיל לטיול תרמילאי? 

ישנם 2 פרמטרים שחשוב לבדוק לפני בחירת תרמיל:

1. עד כמה התרמיל נוח על הגב עם ציוד - לבדיקה אמיתית יש לשים לפחות 8 ק"ג. הנוחות או אי הנוחות הנה אינדיבידואלית לכן מומלץ למדוד את התרמיל לפני רכישה.

2. עד כמה התרמיל נוח לאריזה, פריקה, שליפת חפצים ומציאתם בתוך התרמיל. מה שהופך תרמיל להיות נוח לאריזה ופריקה זה קודם שיהיה פתח קדמי גדול, - תרמילים רבים כיום מגיעים עם 3 פתחים רחבים: פתח תחתון, פתח חזיתי רחב, ופתח עליון. בנוסף חשוב שיהיו עוד מספר תאים חיצוניים שבהם ניתן לאחסן פריטים שנרצה לשלוף במהירות בלי לפתוח כלל את התרמיל.

 

 תרמיל או מזוודה? שאלת השאלות או שלא צריך ממש להתלבט?

תרמיל יותר מתאים לטיול תרמילאי מאשר מזוודה. הסיבה העיקרית לכך הנה שהתניידות עם מזוודה מאוד בעייתית במקומות בהם אין דרך מרוצפת או סלולה. בטיול תרמילאי תמצאו עצמכם פעם אחר פעם במקומות שהגישה אליהם אינה מרוצפת או סלולה לדוגמה: ירדה או עלייה לכפר שהגישה אליו היא רגלית בלבד: שביל עפר, במיוחד אם ירד גשם, מדרגות הרים או מסביב לחוף ים. הליכה בחול, חצייה של מעברי מים וכדומה. לעומת זאת עם תרמיל ניתן להגיע ולהתנייד בקלות בכול תנאי השטח שתתקלו בהם.

היתרון הגדול של מזוודה הנו בנוחות האריזה והפריקה - החפצים בתוך המזוודה מסודרים יותר. בקיצור - מזוודה מתאימה יותר לטיול שידוע מראש מה המסלול ושלא צפויות הפתעות.

גברים נשים ובחירה לצאת לטיול תרמילאי עם מזוודה

אם כבר בוחרים לצאת עם מזוודה לטיול תרמילאי, גברים יסתדרו טוב יותר עם הבחירה - לרוב גברים חזקים יותר פיזית מנשים, בעיקר בפלג הגוף העליון, במצבים בהם לא ניתן להתנייד עם מזוודה הם יכולים להרים את המזוודה לפרקי זמן קצרים ולהתקדם. לעומתם, נשים במצבים כאלו יצטרכו לבקש עזרה (מגברים) ובעצם הן הופכות להיות תלויות יותר באחרים.  

 

 ב. משקל תרמיל מלא - כמה אמור לשקול תרמיל מלא?

 

משקל תרמיל כולל ציוד שיהפוך לכם את הטיול לחוויה נעימה צריך להיות 12 ק"ג + - 3 ק"ג זאת אומרת בין 9 ל 15 ק"ג. אם התרמיל שלכם שוקל יותר סביר שיש בו דברים מיותרים. ככול שהניסיון שלכם כמטיילים יגבר, משקל התרמיל שלכם ירד

תיק יום - להשקיע או להסתדר עם תיק גב רגיל שיש בבית?

תרמיל יום זהו אחד המוצרים החשובים ביותר בטיול. תיק היום יהיה אתכם, על גבכם כול הזמן! בתיק היום לוקחים את כול מה שצריכים מהרגע שיוצאים ממקום הלינה ועד שחוזרים אליו פלוס חפצים שאתם לא רוצים להשאיר במקום הלינה ללא השגחה: מים, קרם הגנה, מצלמה, מטען נייד, ועוד פריטים שונים שתמצאו לנכון. כשתיק היום מלא משקלו מגיע למספר קילוגרמים לכן חשוב שיהיה נוח מאוד כשהוא על הגב.

איך בודקים אם תיק היום מספיק טוב? 

פשוט - שמים בתיק חפצים במשקל כולל של 5 ק"ג ושמים על הגב - בתרמיל יום איכותי ההרגשה תהיה שהתרמיל שוקל פחות מ1 ק"ג. לתיק יום טוב יש מערכת גב קשיחה או קשיחה למחצה - חייב להיות חומר קשיח (לרוב ממתכת או פלסטיק) וחגורת מותניים. 

חגורת כסף - תיק צד קטן - חשוב שיהיה לכם תיק צד קטן או חגורת כסף שאינה מושכת יותר מידי  תשומת לב עבור הדברים החשובים ביותר: דרכונים, כרטיס אשראי, ארנק, טלפון סלולארי, תרופות (למי שמשתמש באופן קבוע). 

אנחנו בתרמילי ביונד, חשבנו על הכול כדי שיהיה לכם הכי נוח בטיול

ביונד מחנאות וספורט-קרית אתא אינשטיין 3 Beyond- email: sbk@bebeyond.co.il  טל'052-3083025